Uzyskiwanie pomocy z przeglądarkami Phoenix/Firestorm
Jeśli potrzebujesz pomocy z przeglądarką Phoenix lub Firestorm, to jest kilka rzeczy jakie możesz zrobić. Bardzo zalecamy wypróbować poniższe czynności, w podanej kolejności.
Dokumentacja online
Obie przeglądarki mają rozbudowaną dokumentację online wyjaśniającą jakie funkcje są w nich zawarte i jak ich używać. Jeśli jest jakaś opcja, której znaczenia nie rozumiesz, to zobacz dokumentację poniżej:
Jeśli coś nie działa prawidłowo
Jeśli pewne rzeczy nie działają w taki sposób, w jaki powinny lub ciągle jesteś rozłączany/a, co chwilę występują awarie itd., to najlepszym miejscem do jakiego możesz się udać jest strona wiki poświęcona rozwiązywaniu problemów. Zerknij poniżej:
Uzyskiwanie pomocy wewnątrz świata
Jeśli nie udało Ci się rozwiązać swojego problemu odwiedzając linki powyżej lub jeśli potrzebujesz pilnej pomocy, to najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z jedną z naszych grup wsparcia wewnątrz świata.
- Phoenix/Firestorm Viewer Support - główna grupa wsparcia w języku angielskim
- Phoenix Viewer Support Francophone - francuska
- Phoenix Viewer Support Italian - włoska
- Phoenix Viewer Support Spanish - hiszpańska
- Phoenix Support German - niemiecka
- Hungarian Support Group - węgierska
- Portuguese Support Group - portugalska
- Dutch Support Group - holenderska
- Phoenix Lounge - pewne wsparcie jest dostępne, ale to raczej grupa luźna - dla dorosłych.
Prywatna, nie jest własnością zespołu Phoenix.
Zwróć uwagę, że lag czatu może być poważnym problemem. Gdy udasz się po pomoc do grupy wsparcia miej na uwadze:
- Podaj informację jakiej przeglądarki używasz, jaki system operacyjny (Windows, OSX, Linux) - i w jakich wersjach.
Najnowsze wersje Firestorma i Phoenixa mają specjalne pole do zaznaczania, które pojawia się w angielskim czacie wsparcia: Dodawaj typ przeglądarki; bardzo prosimy o zaznaczenie go, abyśmy mogli łatwiej Ci pomóc. - Twoje pytanie może nie pojawiać się przez jakiś czas; daj serwerowi trochę czasu aby wysłał je na czat i aby ludzie je przeczytali. Wysyłanie tego samego zapytania w kółko nie pomoże.
- Lag czatu często powoduje, że wysłane wiadomości pojawiają się nie w wysłanej kolejności, a więc zamiast wysyłać kilka krótkich napisz jedną dłuższą, tak treściwą i jasną jak to tylko możliwe.
- Jeśli odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się na wiki, to najprawdopodobniej zostaniesz przekierowany/a na odpowiednią stronę; rozwiązanie tam podane będzie o wiele bardziej szczegółowe niż to, jakie możesz uzyskać w grupie.
- Pamiętaj o tym, że załoga składa się z wolontariuszy pomagających w wolnym czasie bez żadnej zapłaty. Mogą nie być w stanie pomóc, ale z pewnością będą próbować.
- Grupy wsparcia (chyba, że zaznaczono inaczej) mają status “PG” (“nadzór rodziców”, dla nastolatków), a więc uważaj na swój język. Zbaczanie z tematu jest dozwolone, ale musi się jakoś odnosić do wsparcia w naprawie błędów. Bez reklamowania, aktów nienawiści, flamingu, dramatyzowania, spamowania lub żebrania.
Wysyłanie prośby o wsparcie lub raportowanie błędu
Jeśli myślisz, że udało Ci się znaleźć błąd - lub jeśli nie udało Ci się uzyskać pomocy przeglądając wiki czy pytając w grupie wsparcia - wyślij zgłoszenie na naszą JIRĘ (system śledzenia i rozwiązywania błędów). Aby uzyskać jak najlepszą pomoc dostarcz wszystkie podstawowe informacje.